Poslepu.cz na novém URL

Od ledna 2014 najdete blog na adrese poslepu.cz.

pondělí 26. září 2011

WebExpo 2011 poslepu a pohmatu

Ani letos jsme díky vstřícnosti pořadatelů nechyběli na konferenci WebExpo 2011 - a to dokonce v roli partnera konference. Věřím, že jsme se jí zhostili ke spokojenosti organizátorů ;-)

Tématika přístupnosti na letošním ročníku dostala poměrně velký prostor a myslím, že je to dobře - dle zájmu o náš stránek i podle ohlasů účastníků opravdu platí, že Accessibility´s not dead! a vzhledem k neustálým novinkám v této oblasti je pořád co ukazovat.

Čtvrtek

Workshop o přístupnosti v @seznam_cz je super. Ovládání webu přes webovou čtečku je někdy maso #webexpo

Konference pro nás začala už ve čtvrtek, kdy BoB Marvan pořádal v sídle Seznam.cz workshop o přístupnosti a pozval nás jako spolupřednášející. Workshop jsme zaměřili na představení autorizovaného překladu metodiky WCAG 2.0, na kterém momentálně pracujeme, a na ukázky některých typických chyb a postupů, jak je odstranit. Vzhledem ke komornímu prostředí zbylo dost času i na dotazy účastníků a diskusi.

Odpoledne jsme si jeli připravit stánek a pak se na chvilku stavili na warm-up párty. Vstávání ve 3.30 si ale brzy vybralo svou daň a kolem deváté jsme vyrazili směrem k dočasnému domovu u kolegy Michala.

Pátek

Páteční den jsme celý strávili na stánku a věnovali se zájemcům o přístupnost. Zájem byl především o otestování vlastních webů. Příjemné bylo také setkání s mnoha známými a přáteli. Pěknou tečkou za náročným dnem pak byl večerní raut a networking na něm.

Sobota

Nevidomý přednášející, který bez problémů ovládá #ipad, to na #webexpo ještě nebylo #WE11MBL088

Sobota pro nás začala přednáškou Accessibility´s not dead!, na které jsme stručně nahlédli do historie používání mobilních telefonů nevidomými lidmi, ukázali, k čemu všemu jim může mobil sloužit a v závěru jsme přednášku završili praktickými ukázkami přístupnosti Androidu a iOS poslepu. Zbytek soboty jsme strávili na stánku. Díky přednášce v tento den chodili především zájemci o ukázku dotykového ovládání poslepu. Prezentovali jsme až do samotného závěru konference a zatímco ostatní už balili stánky, Roman s Dufem a Sibiřankou hledali cesty, jak zpřístupnit Respekt pro iPad i nevidomým.

Ostatní přednášky jsme letos zvládli pouze prostřednictvím Twitteru (Filosofe, díky za report ;-), protože jsme se drtivou většinu času věnovali zájemcům o přístupnost, kteří nás navštívili na našem stánku.

Co se týká organizace konference, prostředí, připojení k Wi-Fi, cateringu, rautu - vše fungovalo na jedničku a mnohem lépe, než v minulých letech.

Poděkování

  • Vaškovi Stoupovi za umožnění účasti,
  • BoBovi Marvanovi za přizvání na workshop,
  • Tomovi Bukovskému z Pecka Design za dovoz a odvoz věcí na stánek,
  • středisku Teiresias za zapůjčení iPadu,
  • Michalu Jelínkovi za ubytování v centru Prahy ;-),
  • všem, kterým není přístupnost lhostejná a přišli na workshop, přednášku či náš stánek.

Tak opět za rok ;-)

Fotogalerie

WebExpo 2011, 22. až 24. 9. 2011

Související odkazy

Žádné komentáře: